Тетекс не запира, Марјан Мицков од Силекс нов ,,текстилец”

ФК Тетекс доведе уште едно засилување или вкупно петто во овој летен преоден рок, откако постигна договор со искусниот Марјан Мицков. Искусниот дефанзивец кој во минатата сезона ја носеше капитенската[…]

Прочитај повеќе …