Нашата гордост Тетекс утре на Градскиот стадион во Дојран со почеток во 13 часот ќе ги одмери силите со есенскиот првак од Втората македонска фудбалска лига – Исток, ФК Беласица од Струмица.
Ова е вкупно петти во низата контролни натпревари на нашиот Тетекс, иако резултатски гледано пријателските натпревари не ни одат баш во прилог сепак сеуште е рано и Тетекс е во фаза на воигрување на тимот и на темпирање на формата но и вистински испит за Шефот на стручниот штаб Мирослав Јаковљевиќ – Штела со кој тим ќе настапи во пролетниот дел од првенството кое следува и стартува на 03.03.2018, каде на домашен терен ќе ја пречекаме екипата на ФК Струга Трим Лум.

сподели ја статијата!

февруари 22, 2018