Одложен пријателскиот натпревар со ФК Темниќ 1924

Тетекс за денеска имаше закажано реванш контролен натпревар со екипата на ФК Темниќ 1924 од Варварин, Србија. Првиот натпревар се одигра во Охрид пред една недела и заврши без победник 1-1.
Од клубот ни потврдија дека утакмица е одложена по барање на српскиот второлигаш поради стомачен вирус кај дел од фудбалерите.
Како што најавивме предходно Тетекс во Недела ќе настапи на турниот во Кавадарци ,,Вуко Каров” со домаќинот ГФК Тиквеш и Еуромилк од Горно Лисиче.

  • Доколку се закаже нов пријателски натпревар, дополнително ќе бидете известени на нашата веб и фан страница на Facebook.