Напаѓачот на Тетекс, Филип Јовановски – Шаро денеска го слави својот 19-ти роденден. Јовановски е роден во Тетово, и потекнува од фудбалската школа на Тетекс, следниот предизвик во фудбалската кариера му беше преминот во Металург каде играше за младинците и првиот тим во ПМФЛ, пред да стане дел од нашата екипа во зимскиот преоден рок 2017-та година.
Напред Тетекс на Шаро му посакува многу здравје, среќа, победи во дресот на „Тетовските-бели“.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ШАРО!!

сподели ја статијата!

февруари 10, 2018