Голманот на Тетекс, Борјан Панчевски денеска го слави својот 19-ти роденден. Панчевски е роден во Скопје, а потекнува од фудбалската школа на Форца од Скопје, следниот предизвик му беше Работнички каде има брането за пионерите за да заврши во мрежата на младинскиот тим на Македонија Ѓорче Петров, пред да стане дел од нашата екипа во летниот преоден рок 2016 година.
Напред Тетекс на Панчевски му посакува многу здравје, среќа, победи во голманскиот дрес на „тетовските-бели“.

сподели ја статијата!

октомври 10, 2017