Четири гола во мрежата на Тетекс

Нашиот Тетекс денеска доживеа убедлив пораз на пријателскиот натпревар од ФК Работнички (4-0). Петар Петковски беше стрелец на единствениот гол во првото полувреме. Во вториот дел погодија и Методи Максимов,[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс ,,експресно” го промовира Славчо Георгиевски – Тупан за нов тренер!

Екипата на Тетекс во наредниот дел од сезоната ќе има нов тренер затоа што актуелниот предводник Ивица Јованоски спогодбено го раскина актуелниот договор со клубот. По двата порази во стартните две[…]

Прочитај повеќе …